topbild57

Årets Agilityhund

Man kan bli Årets Agilityhund i klass 1, 2 och 3. Alla storlekar tävlar mot varann och du måstesjälv skicka in dina resultat när du tävlat via detta formulär.

__________________________________________________________________________

 2019

Klass 1

Förare: Hund: Summa:
1.  Emelie Krondahl Nordic paws sprightly laa-laa 478
2.  Robin Rosendal Mustantassun Pikku Tuuli  457
3.  Sofia Andersson, Buskotten Cinnamon Buns 

436


Klass 2

Förare: Hund: Summa:
1.  Emalie Krondahl Nordic paws sprightly laa-laa 201

 

   

 
Klass 3

Förare: Hund: Summa:
1.  Patrik Rosendal  Downforce Cayenne,  1819
2.  Malin Elfström  Nirdic Paw Zoey-Bear 1732
3.  Robin Rosendal  Brainpools Tru Passion 1705

 

_____________________________________________________________________________________ 

 

2018

 

Klass 1

  Förare: Hund: Ras: Summa:
1 Malin Elfström Enn Border Collie  459
2 Malin Elfström Zoey Border Collie 390

  

Klass 2  

  Förare: Hund: Ras: Summa:
1 Malin Elfström Zoey Border Collie  493
2 Malin Elfström Enn Border Collie 417

  

Klass 3 

  Förare: Hund: Ras: Summa:
1  Patrik Rosendal Aya Shetland Sheepdog  1913
2  Malin Elfström Qii   Border Collie  1792
3  Patrik Rosendal  Yenna  Shetland sheepdog  1782

  


 2017

Klass 1 (Inskickade ekipage totalt st)

  Förare: Hund: Ras: Summa:
1 Malin Elfström Zoe Border Collie  

 

Klass 2 (Inskickade ekipage totalt  st)

  Förare: Hund: Ras: Summa:
1 Maria Fondelius Cascabel "Cassie" Australian Kelpie  

 

Klass 3 (Inskickade ekipage totalt  st)

  Förare: Hund: Ras: Summa:
1  Malin Elfström For the win Snooqii "Qii" Border collie  
2        
3        

 


2016

Klass 1 (Inskickade ekipage totalt 1 st)

  Förare: Hund: Ras: Summa:
1  Maria Fondelius Cascabel "Cassie" Australian Kelpie 558 

 

Klass 2 (Inskickade ekipage totalt 1 st)

  Förare: Hund: Ras: Summa:
1 Malin Elfström  For the win Snooqii "Qii"  Border collie  539

 

Klass 3 (Inskickade ekipage totalt 8 st)

  Förare: Hund: Ras: Summa:
1  Patrik Rosendal Brainpools True passion "Aya" Shetland Sheepdog 1152
2  Malin Elfström/Petra Strand Seglinges Vera "Vera" Border Collie 1076 
3  Patrik Rosendal Downforce Cayenne "Yenna" Border Collie  1061

 


2015

Klass 1 (Inskickade ekipage totalt 7 st)

  Förare: Hund: Summa: Resultat 1 Resultat 2 Resultat 3
1 Malin Elfström Qii 584 213 188 183
2 Patrik Rosendal Yenna 532 181 189 162
3 Therese Wahl Flax 506 179 184 143

 

Klass 2 (Inskickade ekipage totalt 8 st)

  Förare: Hund: Summa: Resultat 1 Resultat 2 Resultat 3
1 Malin Elfström Qii 510 162 184 164
2 Therese Wahl Skott 500 169 170 161
3 Anja Jurestam Zeus 498 161 153 184

 

Klass 3 (Inskickade ekipage totalt 12 st)

  Förare: Hund: Summa: Resultat 1 Resultat 2 Resultat 3 Resultat 4 Resultat 5
1 Patrik Rosendal Aya 1 047 210 218 217 201 201
2 Malin Elfström Nick 1 032 217 216 207 204 188
3 Emelie Krondahl Håkan 901 160 226 170 191 154

 


2014

Klass 1 (Inskickade ekipage totalt 5 st)

  Förare: Hund: Summa: Resultat 1 Resultat 2 Resultat 3
1 Petra Strand Vera 516 165 169 185
2 Saga Fondelius Zing-Zing 483 150 173 160
3 Lena Wåhlander Ken 451 151 149 151

 

Klass 2 (Inskickade ekipage totalt 7 st)

  Förare: Hund: Summa: Resultat 1 Resultat 2 Resultat 3
1 Theresé Ledin Jett 525 157 190 178
2 Lena Wåhlander Ken 481 177 181 123
3 Emma Broberg Fri 449 147 148 154

 

Klass 3 (Inskickade ekipage totalt 7 st)

  Förare: Hund: Summa: Resultat 1 Resultat 2 Resultat 3 Resultat 4 Resultat 5
1 Malin Elfström Nick 1 107 235 221 220 216 215
2 Patrik Rosendal Sam 1 078 224 224 218 208 204
3 Patrik Rosendal Io 1 025 212 209 206 200 198

 


2013

Klass 1 (Inskickade ekipage totalt 7 st)

  Förare: Hund: Summa: Resultat 1 Resultat 2 Resultat 3
1 Anna Müller Kitty 532 179 177 176
2 Lisa Lindberg Aya 481 153 160 168
3 Emelie Krondal Håkan 477 170 156 151

 
Klass 2 
(Inskickade ekipage totalt 5 st)

  Förare: Hund: Summa: Resultat 1 Resultat 2 Resultat 3
1 Maria Dyverfeldt Wille 497 178 154 165
2 Lisa Lindberg  Aya 472 152 162 158
3 Anna Müller Kitty 466 160 152 154

 

Klass 3 (Inskickade ekipage totalt 5 st)

  Förare: Hund: Summa: Resultat 1 Resultat 2 Resultat 3 Resultat 4 Resultat 5
1 Malin Elfström Nick 1 083 220 229 207 218 209
2 Patrik Rosendal Sam 1 069 241 232 207 196 193
3 Anja Jurestam Linus 625 123 158 102 107 135

 


2012

Klass 1 (Inskickade ekipage totalt 12 st)

  Förare: Hund: Summa: Resultat 1 Resultat 2 Resultat 3
1 Maria Dyverfeldt Wille 571 224 187 160
2 Anki Setterwall Exit 522 186 1686 168
3 Pepita Knuutila Timi 513 201 184 128

 

Klass 2 (Inskickade ekipage totalt 6 st)

  Förare: Hund: Summa: Resultat 1 Resultat 2 Resultat 3
1 Pepita Knuutila Timi 513 184 168 161
2 Anki Setterwall Exit 476 179 158 139
3 Maria Dyverfeldt Aston 435 153 153 129

 

Klass 3 (Inskickade ekipage totalt 18 st)

  Förare: Hund: Summa: Resultat 1 Resultat 2 Resultat 3 Resultat 4 Resultat 5
1 Malin Elfström Nick 1 217 249 245 242 241 240
2 Patrik Rosendal Sam 1 069 217 215 214 214 209
3 Malin Elfström Io 1 026 225 206 200 198 197

 


2011

Klass 1 (Inskickade ekipage totalt 6 st)

  Förare: Hund: Summa: Resultat 1 Resultat 2 Resultat 3
1 Eva Karlsson Kelli 539 195 175 169
2 Therese Wahl Oj 487 166 166 155
3 Malin Elfström Io 483 162 161 160

 
Klass 2 
(Inskickade ekipage totalt 7 st)

  Förare: Hund: Summa: Resultat 1 Resultat 2 Resultat 3
1 Eva Karlsson Kelli 473 162 156 155
2 Eva Karlsson Knut 447 171 148 128
3 Malin Elfström Io 442 150 148 144

 

Klass 3 (Inskickade ekipage totalt 17 st)

  Förare: Hund: Summa: Resultat 1 Resultat 2 Resultat 3 Resultat 4 Resultat 5
1 Malin Elfström Nick 1 197 270 251 240 219 217
2 Malin Elfström Swift 1 047 233 217 203 197 197
3 Malin Elfström Prim 1 020 221 208 217 190 184

 


2010

Klass 1 (Inskickade ekipage totalt 6 st)

  Förare: Hund: Summa: Resultat 1 Resultat 2 Resultat 3
1 Eva Karlsson Knut 541 221 174 146
2 Malin Elfström Nick 513 176 173 164
3 Patrik Rosendal Sam 428 156 144 128

 

Klass 2 (Inskickade ekipage totalt 7 st)

  Förare: Hund: Summa: Resultat 1 Resultat 2 Resultat 3
1 Malin Elfström Prim 488 164 153 171
2 Malin Elfström Nick 485 175 161 149
3 Patrik Rosendal Sam 444 165 143 136

 

Klass 3 (Inskickade ekipage totalt 22 st)

  Förare: Hund: Summa: Resultat 1 Resultat 2 Resultat 3 Resultat 4 Resultat 5
1 Malin Elfström Swift 1 084 250 215 214 204 201
2 Maria Melakari Yes 891 192 190 177 169 163
3 Malin Elfström Prim 887 194 184 174 168 167

 


2009

Klass 1 (Inskickade ekipage totalt 8 st)

  Förare: Hund: Summa: Resultat 1 Resultat 2 Resultat 3
1 Malin Elfström Prim 502 171 167 164
2 Eva Karlsson Knut 498 175 163 160
3 Anki Setterwall Jolie 485 174 162 149

 
Klass 2 
(Inskickade ekipage totalt 6 st)

  Förare: Hund: Summa: Resultat 1 Resultat 2 Resultat 3
1 Malin Elfström Ess 469 162 154 153
2 Lisa Lindberg Lilja 421 149 146 126
3 Lena Wåhlander Ugly 401 141 139 121

 

Klass 3 (Inskickade ekipage totalt 19 st)

  Förare: Hund: Summa: Resultat 1 Resultat 2 Resultat 3 Resultat 4 Resultat 5
1 Malin Elfström Swift 982 206 198 196 195 187
2 Patrik Rosendal Ina 884 185 177 176 173 173
3 Maria Melakari Yes 859 190 180 166 162 161