topbild20

Årets Rallylydnadshund

Är du medlem i Knivsta BK och tycker om att tävla? Skicka då in dina resultat när du tävlat via detta formulär.

_____________________________________________________________________________

2019

Plats: Förare: Hund: Poäng:
1 Annie Jurestam Pipino´s Big White Kitten 22
2 Maria Kättström Ruffle´s Jump For Joy, 22
3 Maria Kättström Ruffle´s Knockout Whist 20

 


 2018

 Rallylydnad 

 

Plats Förare Hund Klass Poäng
1 Annie Jurestam Loke Mästare 21
2 Ann Ahrenbring Smilla Avancerad 15
3 Karin Svensson Dunder Fortsättning 15

 


2017

Rallylydnad (Antal deltagare med två resultat 8 st)

Plats Förare Hund Resultat 2 Resultat 1 Poäng
1 Annie Jurestam Loke     22

 


2016

Rallylydnad (Antal deltagare med två resultat 8 st)

Plats Förare Hund Resultat 2 Resultat 1 Poäng
1 Annie Jurestam Loke     23
2 Mie Nygren       19
3 Annie Jurestam Athos     18

 


2015

RLD N (Nybörjarklass) (Inskickade resultat totalt 18 st)

Plats Förare Hund Poäng Datum/Plats
1 Lotta Christwall Urax 95 29/11 SRK Uppland
1 Karin Svensson Ozzy 95 11/4 Bro-Håbo
1 Sandra Persson Pim 95 24/10 Bro-Håbo
2 Hanna Pettersson Skidd 94 29/11 SRK Uppland
3 Karin Svensson Ozzy 90 9/8 Gävle BK
3 Sandra Persson Pim 90 16/5 Tierp BK
3 Karin Svensson Ozzy 90 9/8 Gävle BK

 

RLD F (Fortsättningsklass) (Inskickade resultat totalt 6 st)

Plats Förare Hund Poäng Datum/Plats
1 Karin Svensson Ozzy 91  16/8 Strängnäs
1 Lisa Lindberg Rosendal Aya 91 4/1 Apollogruppen 
1 Lisa Lindberg Rosendal  Aya 91 11/4 Bro-Håbo
2 Karin Svensson Ozzy 80 22/8 Tierp BK
3 Lisa Lindberg Rosendal Aya 74 14/5 Märsta Sigtuna BK

 

RLD A (Avancerad) (Inskickade resultat totalt 1 st)

Plats Förare Hund Poäng Datum/Plats
1  Maria Kättström Nora 75 9/5 Väsby BK

 

RLD M (Mästarklass) (Inskickade resultat totalt 4 st)

Plats Förare Hund Poäng Datum/Plats
1 Annie Jurestam Loke 99  21/11 Hudiksvall BK
1 Annie Jurestam Loke 99 22/11 Fagresta KK
2 Annie Jurestam Loke 95 1/4 Appollogruppen
2 Annie Jurestam Loke 95 16/8 Timrå

 


2014

RLD N (Nybörjarklass) (Inskickade resultat totalt 6 st)

Plats Förare Hund Poäng Datum/Plats
1 Lisa Lindberg Aya  100 1/2 Uppsala HU
1 Sofia Aronsson Wick 100 23/8 Tierp BK
2 Lisa Lindberg Aya 98 12/4 Bro-Håbo
3 Malin Mälarstig Iris 91 27/9 Roslagen
3 Lisa Lindberg Iris 91 27/9 Roslagen

 

RLD F (Fortsättningsklass) (Inskickade resultat totalt 1 st)

Plats Förare Hund Poäng Datum/Plats
1  Maria Kättström Trassla 95 6/7 Pudelnationalen

 

RLD A (Avancerad) (Inskickade resultat totalt 2 st)

Plats Förare Hund Poäng Datum/Plats
1 Sofia Aronsson Wick 97  13/12 Stockholmsmässan
2 Maria Kättström Nora 84 7/9 Hallstavik

 

RLD M (Mästarklass) (Inskickade resultat totalt 4 st)

Plats Förare Hund Poäng Datum/Plats
1 Annie Jurestam Loke 91 30/11 Falu BK
2 Annie Jurestam  Loke  90   13/4 Bro Håbo
3 Annie Jurestam  Loke  89   15/6 Fagersta

 


2013

RLD N (Nybörjarklass) (Inskickade resultat totalt 5 st)

Plats Förare Hund Poäng Datum/Plats
1 Aime Barosen Trassla  100 19/10 Vallentuna 
2 Maria Kättström Nora   97 5/5 Norrtälje LKK
2 Josefine Bengtsson Amber  97 30/11 Rättvik 
3 Josefine Bengtsson Amber 95 24/11 Enköping

 

RLD F (Fortsättningsklass) (Inskickade resultat totalt 1 st)

Plats Förare Hund Poäng Datum/Plats
1  Maria Kättström  Nora 85   22/9 Norrtälje 

 

RLD A (Avancerad) (Inskickade resultat totalt 2 st)

Plats Förare Hund Poäng Datum/Plats
1  Annie Jurestam Loke 85 11/5 Märsta BK 

 

RLD M (Mästarklass) (Inskickade resultat totalt 2 st)

Plats Förare Hund Poäng Datum/Plats
1 Annie Jurestam Loke 96 15/12 Kungsör BHK
2 Annie Jurestam Loke  92  1/12 Nedansiljan BK