topbild35

Kontakta Knivsta BK

Klubbens postadress:
Knivsta Brukshundklubb
Box 145
741 23 Knivsta

Adress:
Kölängen 301

Telefon till klubbstugan:
018-343431
Vid tävlingar svarar vi i telefonen. Andra tider är telefonen inte bemannad. Då hänvisas du i stället att kontakt ansvarig person för den verksamhet som din fråga avser (se  funktionärer kontaktinfo)

E-postadresser:
Styrelsen
Verkställande utskott
Ordförande
Kassör
Tävlingssektorn

Postgiro nr:
370733-8

Organisationsnr:
817603-2996

Kontakta sektorer & kommittéer

hitta_hit2

Kurser, lydnad m.m.
Theresé Ledin

Ina Michael

Tävlingssektorn för bruks och lydnad 
Marita Berg     
018 38 72 44     
marita-berg@telia.com

Tävlingssektorn för rally
Vakant

Agilitysektorn   
Matilda Lennholm
0737 29 22 37
matildalennholm@gmail.com

Hyra tidtagningen (för agility)
Pepita Knuutila
pepita_knuutila@hotmail.com

Avel & Hälsa     
Malin Karlsson
0734 282 383
Karlsson.malin@rocketmail.com

Kökskommitté
Maria Skatt
0730 30 69 37
Maria.skatt@live.se

Stugvärd
Vakant

Medlemsaktiviteter
Theresé Ledin
0704 09 88 87
therese.ledin@hotmail.com

Medlemsregistrering
Cecilia van der Meulen
0769 42 73 08
cecilia.van.der.meulen@gmail.com

Klubbkläder
Cecilia van der Meulen
0769 42 73 08
cecilia.van.der.meulen@gmail.com

Webbansvarig
Matilda Lennholm
0737 29 22 37
matildalennholm@gmail.com

Hundungdom
Vakant

Valberedning
Ina Michael
0703 65 53 39
sweetenola@gmail.com

Funktionärer kontaktinfo

Kursansvariga:
Agilitykurser
Allmänna hundkurser
Rallylydnadskurser

Tävlingsansvariga:
Agilitytävlingar
Bruksprov/Lydnadstävlingar
Rallylydnadstävlingar

Instruktörer:
Agilityinstruktörer
Bruks-/Lydnad-/Rallyinstruktörer

I-klass B-domare     
Marita Berg
Staffan Thorman
Dennis Arthursson


II-klass B-domare
Elsa Brahm

Lydnadsklassdomare     
Sandra Jansson
Maria Fondelius

    
Tävlingsledare Bruks/Lydnad     
David Sundqvist
Lena Sundqvist
Lars-Olof Thellner
Ronny Kalén
Ulla Bergman
Dennis Arthursson
Li Jansson
Marie Dahlerus
Eva Jonsson
Malin Karlsson
Sandra Jansson
Jenny Köhler
Mona Almqvist
Carina Papadaki-Wall
Theresé Ledin
Elsa Brahm
Aime Ambrosen
Sharon Emanuel
Annie Jurestam

Tävlingssekreterare     
Christina Lind-Johansson
Birgitta Melldén
Marie Persson
Agneta Carlborg
Linda Olsson
Cecilia van der Meulen

B-figurant MH     
Lotta Christvall
    
Lärare i hundtjänst     
Marita Berg
Staffan Thorman
Lena Sundqvist
Sandra Jansson

Allmänlydnadsinstruktörer    
Linda Olsson   
Theresé Ledin
Anette Ehrnst
Elsa Brahm
Lotten Blomkvist
Maria Kättström
Maria Fondelius
Maria Alm


Handledare/Instruktörsass    
Lisa Lindberg

Tävlingslydnadsinstruktörer
Elsa Brahm
Theresé Ledin

Rallylydnadsinstruktörer
Ina Michael
Lotten Blomkvist
Anette Ehrnst

Domare Rallylydnad
Maria Kättström


Hjälpinstruktörer/ledare

Christine Lindblom (Har genomgått utbildningen för grundmodulen)
Rebecka Olsson (Har genomgått utbildningen för grundmodulen)
    
Agility Instruktörer     
Lisa Lindberg
Petra Strand
Karin Molander-Danielsson
Emelie Krondahl
Theresé Ledin
Elisabeth (Lisa) Olsson
Maria Fondelius

Agilitytävlingsledare    
Lisa Lindberg
Anja Jurestam
Petra Strand
Kerstin Alkemar
Birgitta Nyberg
Bertil Nyberg
Emelie Krondahl
Therese Ledin
Karin Molander-Danielsson